Z życia szkoły

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 W NOWYM BUDYNKU   Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Niepublicznym Europejskim Gimnazjum Językowym była szczególna i wyjątkowa, ponieważ gimnazjum rozpoczęło działalność w nowym budynku przy ul. Parkowej 27b. Zachwyceni uczniowie oraz ich rodzice, po uroczystym przecięciu wstęgi, przekroczyli próg nowo wybudowanego obiektu właśnie 1 września. Po uroczystej Mszy Świętej społeczność szkolna przeszła na plac przed nowoczesnym budynkiem szkoły, gdzie wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała Pani Dyrektor Helena Olkucka. Po krótkim przemówieniu nastąpiło zwiedzanie nowego, przyjaznego uczniom i nauczycielom, budynku. Podekscytowani uczniowie zwrócili uwagę na jasne przestronne wnętrza utrzymane w przyjemnej dla oka biało-szarej tonacji wzbogaconej dodatkiem ożywczej czerwieni oraz przestronne słoneczne sale lekcyjne, które zachęcają do nauki. Wrażenie przestronności potęguje obecność szerokiego i jasnego holu. Czynnemu uczestnictwu w zajęciach sprzyja również nowoczesne wyposażenie, a zwłaszcza pentagonalne, sprowadzone z Finlandii, stoliki ułatwiające pracę w grupach. Zadbano również o kręgosłupy młodych ludzi, sadzając ich na ergonomicznych krzesłach. Zadowoleni rodzice gimnazjalistów zwrócili uwagę na wysoki standard wykończenia budynku, zaś uczniowie na jego estetyczny wygląd. Całości dopełnia ładna elegancka elewacja pięknie wpasowująca się w otoczenie. Nowy rok szkolny przyniósł nie tylko nowoczesny komfortowy obiekt, a

????????????????????????????????????

le również nową rozszerzoną ofertę edukacyjną. Uczniowie Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego mogą doskonalić umiejętności językowe w znacznie większym zakresie dzięki zwiększeniu liczby godzin kilku przedmiotów, w tym nauki języków obcych. Mogą również korzystać z konwersacji w języku hiszpańskim i angielskim prowadzonych przez native speakerów. Dzięki temu absolwenci przygotowani są do zdania egzaminu First Certificate. Aby zapewnić uczniom większy komfort w nauczaniu matematyki, dokonano podziału na grupy jednej godziny w tygodniu. Wprowadzono także obowiązkowe od I klasy fakultety – humanistyczny, matematyczno-przyrodniczy oraz sportowy, dzięki którym uczniowie rozwijają wiedzę i zainteresowania. Na fakultecie humanistycznym pogłębiają tajniki wiedzy z języka polskiego, filozofii oraz prawa i społeczeństwa, na matematyczno-przyrodniczym mają okazję polubić przedmioty ścisłe. Prężnie działają Dyskusyjny Klub Intelektualisty oraz różnorodne koła zainteresowań. Dbamy również o rozwój fizyczny naszych uczniów, kierując się zasadą: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W ramach fakultetu sportowego zarówno dziewczęta, jak i chłopcy mają okazję doskonalić wybrane dziedziny sportu z naciskiem na lekkoatletykę. Efekty tych działań są znakomite, a szkolne szafy pełne pucharów. Wierzymy, że dostęp do rozbudowanej infrastruktury zapewni naszym uczniom jeszcze więcej sukcesów sportowych. Wszystko to jest możliwe dzięki prężnej i kochającej swój zawód kadrze, stosującej ciekawe dla podopiecznych metody nauczania (rysunkowe mapy myśli, klocki LEGO EDUCATION) oraz rozwijającej u młodzieży umiejętności społeczne. Tradycją naszej szkoły są również wyjazdy krajowe i zagraniczne oraz uczestnictwo w Specjalistycznym projekcie szkoleniowym EuroWeek. Jesteśmy pewni, że uczniowie Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego wykorzystają szansę i skorzystają z możliwości rozwoju, jakie zapewnia im nowoczesna i piękna szkoła.       O naszym gimnazjum - prezentacja najważniejszych informacji       Filmy naszych gimnazjalistów, które powstały w ramach projektu PAH:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress