TITLE

DESCRIPTION

O nas

NIEPUBLICZNE EUROPEJSKIE GIMNAZJUM JĘZYKOWE zostało stworzone jako kontynuacja Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legionowie oraz dla tych absolwentów innych szkół podstawowych, którzy pragną doskonalić umiejętności językowe w zakresie znacznie większym niż obowiązujący program publicznych gimnazjów w Polsce. Kończąc Europejskie Gimnazjum Językowe absolwent jest przygotowywany do zdania egzaminu First Certificate. Klasy są nieliczne, co stwarza doskonałe warunki do indywidualnego podejścia do ucznia i jego problemów.   STAWIAMY NA Wiedzę Zaufanie Rozwijanie talentów Bezpieczeństwo Wychowanie do szczęścia PROPONUJEMY: – obowiązkowo: 6 godzin języka angielskiego w tygodniu oraz 3 godziny tygodniowo drugiego języka (j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański), historię sztuki; fakultety humanistyczne, sportowe, matematyczne – zwiększoną ilość godzin języka polskiego, matematyki, biologii, geografii, WOS–u, informatyki; – dodatkowo: zajęcia pozalekcyjne dostosowane do zainteresowań i potrzeb uczniów.   W tym roku szkolnym uczniowie uczęszczają na kółka: • sks • kółko chemiczne, • kółko wokalno-instrumentalne • kółko geograficzne
  • kółko biologiczne
Na KUŹNIACH TALENTÓW takich jak: MELPOMENA (teatr), POLIHYMNIA (śpiew), PITAGORAS (matematyka), W OLIMPII (piłka nożna, siatkówka) , MATEJKO (plastyka), ROBOTYKA , DYSKUSYJNY KLUB INTELEKTUALISTY rozwijają swoje talenty, pasje.   POSIADAMY: Młodą dynamiczną, pełną pomysłów kadrę, która stosuje ciekawe dla podopiecznych metody nauczania (np.rysunkowe mapy myśli, wykorzystywanie klocków LEGO EDUCATION) oraz pracuje na własnych programach autorskich.   DYSPONUJEMY: Przestronnymi, jasnymi salami zachęcającymi do przebywania w nich, salą gimnastyczną, stołówką, pracownią informatyczną, salą interaktywną.   TRADYCJĄ SZKOŁY SĄ:
  • Wyjazdy integracyjne krajowe i zagraniczne.
Młodzież była w Rzymie, Wiedniu, zwiedzała południowe Niemcy i Berlin, spacerowała po słowackich górach oraz po uliczkach Zakopanego, podziwiała Kraków, wędrowała w przeszłość w Majdanku, Czarnolesie i wielu innych miejscach. Wyjazdy te uczą naszych uczniów samodzielności, pokory i szeroko pojętej tolerancji oraz dystansu do siebie i świata. Wyjeżdżając za granicę, mają możliwość doskonalenia języka obcego. Oprócz tego dostarczają im one wiele wrażeń i fantastycznych wspomnień.
  • Projekty artystyczne
Każdego roku młodzież pod kierunkiem nauczycieli przygotowuje koncerty i spektakle na międzyszkolny festiwal teatralny „Maska” czy wprowadzające w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Wystawialiśmy m.in. „Dziadka do orzechów”, „Królową Śniegu”, „Opowieść wigilijną”. Możliwość uczestniczenia w realizacji projektów artystycznych jest dla naszej młodzieży ogromnym przeżyciem. Dzięki takim działaniom mogą się wszechstronnie rozwijać i pokonywać swoje słabości.
  • Współpraca z uczelniami wyższymi
Uczniowie biorą udział w wykładach, pokazach, warsztatach oraz przeprowadzaniu doświadczeń w pracowni studenckiej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej. Uczenie współpracy, przygotowanie młodych ludzi do udziału w życiu publicznym, do znajdowania rozwiązań w sytuacjach nietypowych i problemowych to jedno z naszych zadań. Uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w ważnych projektach edukacyjnych Lepsza Szkoła i GimPlus. Ogólnopolskie programy LEPSZEJ SZKOŁY pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. GimPlus to interaktywne zadania w pełni dostosowane do obowiązującej podstawy programowej. Z aplikacją można pracować zarówno na lekcji, jak i w domu. Dodatkową motywację do nauki daje uczniom możliwość rywalizacji w rankingu najlepszych użytkowników GimPlusa.   Absolwent Niepublicznego Gimnazjum Językowego przeciwdziała powierzchowności, ma własny system wartości, wyraża swoje myśli i nastroje czasem trudne do werbalizacji, umie zachować się w miejscach upowszechniania kultury, umie rozwiązywać problemy, podejmować trafne decyzje, pokonuje nieśmiałość, jest twórczy, szczęśliwy…. Czegóż trzeba więcej?  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress