TITLE

DESCRIPTION

PROGRAMOWANIE NA BIOLOGII

Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wyrabianie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić u dzieci i młodzieży. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kształcić je na lekcjach biologii.
W nawiązaniu do tygodnia programowania, który odbywał się w szkole w ubiegłym tygodniu, podczas zajęć biologii w starszych klasach szkoły podstawowej i liceum, uczniowie poznawali zagadnienia dotyczące budowy i fizjologii człowieka, pierwiastków biogennych, bakterii i glonów oraz przeglądu bezkręgowców, programując trasę ozobotów.
Wplatając programowanie do codziennych aktywności dydaktycznych, sprawiamy, że materiał realizowany podczas zajęć jest atrakcyjniejszy dla uczniów, co niewątpliwie ułatwia poznawanie trudnej terminologii biologicznej i procesów zachodzących w przyrodzie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress