TITLE

DESCRIPTION

ŚWIATOWA LEKCJA MATEMATYKI

18 września po raz szósty na świecie odbyła się Światowa Lekcja Matematyki i Nauk Ścisłych: „Global Maths & Science Lesson”. Nasza szkoła (jako jedna z dwóch w Polsce) dołączyła do grona 24 państw biorących udział w tej akcji, promującej w tym roku 200-lecie narodzin Florence Nightingale, pionierki w statystyce. Wraz z klasą szóstą przystąpiłem do działania. Na początku losowo rozdałem niebieskie i żółte szarfy, by później podzielić uczestników według wieku (powyżej oraz poniżej 11 lat). Po zapisaniu danych stworzyliśmy żywy diagram kołowy 😊
Na pochwałę zasługuje duże zaangażowanie uczniów i ich aktywny udział w tym projekcie. Do zobaczenia za rok!
Łukasz Żelasko, nauczyciel matematyki

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress