TITLE

DESCRIPTION

PROJEKT WYCHOWAWCZY 7A Z FUNDACJĄ UNIWERSYTET DZIECI

W bieżącym roku szkolnym klasa 7a wraz z wychowawcą bierze udział w programie „Praca projektowa. Jak zrealizować projekt?” razem z „Fundacją Uniwersytet Dzieci”.

To projekt, który podczas godzin wychowawczych kształtuje umiejętności społeczne, takie jak: kreatywność, samoświadomość, współpraca oraz empatia. Zdolności te są niezbędne z perspektywy rozwoju dzieci, ich zainteresowań i zdobywania doświadczeń. Projekt jest dedykowany dla starszych klas szkoły podstawowej i zakłada przeprowadzenie lekcji wychowawczych o następującej tematyce:

- Jak stworzyć zespół?

- Jak poznać potrzeby innych?

- Jak poznać swoje talenty i mocne strony?

- Jak podejmować decyzje w grupie?

- Czym jest empatia?

- Jak skutecznie zaprezentować siebie?

W październiku i listopadzie w klasie 7a odbyły się lekcje dotyczące talentów, mocnych stron oraz współpracy w zespole. Uczniowie podjęli inicjatywę opowiedzenia o swoich pasjach i talentach. A jest ich niemało. Mamy mistrzów w układaniu kostki Rubika, osoby interesujące się wyczynową jazdą na deskorolce, stand-upem, jeździectwem konnym oraz narciarstwem alpejskim.

wychowawca klasy 7a

Urszula Mielniczuk

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress