TITLE

DESCRIPTION

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie z klas 7a, 7b, 8a, 8b Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legionowie oraz z 1a i 1b Niepublicznego Liceum Językowego pod opieką Agnieszki Reszczyk i Rubena Fernandeza Lopeza przypomnieli nam 18 listopada znaczące w dziejach Ojczyzny wydarzenia, które zaważyły na jej 123 latach niewoli. Po stacjach historii oprowadzali nas przewodnicy-kolejarze, którym towarzyszyli uczniowie, deklamujący fragmenty poezji, oraz recytatorzy. Trasa „Pociągu do Wolności” rozpoczęła się od stacji Niewola, wiodła przez stacje Powstania oraz I Wojna Światowa, a zakończyła się na stacji Wolność. Przy dźwiękach pianina i saksofonu rozbrzmiewały pieśni patriotyczne, takie jak: „Warszawianka”, „Rota”, „My, Pierwsza Brygada”, „Mazurek Dąbrowskiego”, które od pokoleń zagrzewały Polaków do walki i krzepiły w nich ducha narodu. Miejmy nadzieję, że wielcy bojownicy o wolność Polski pozostaną na długo w naszej pamięci. A zapalając dla nich znicz, z wdzięcznością i w dowód uznania, myśleć będziemy: „Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą […]”.      

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress