PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ SPORTOWYCH GIMNAZJALISTÓW 2017/2018

W tegorocznej sportowej rywalizacji w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej spośród 10 szkół startujących w gminnej Olimpiadzie Młodzieży nasze gimnazjum zajęło II miejsce. Klasyfikacja obejmowała 25 konkurencji.  Sześć razy stawaliśmy na najwyższym stopniu podium (unihokej chłopców, tenis stołowy chłopców i dziewcząt, LA dziewcząt, ringo, koszykówka dziewcząt) oraz  siedem razy na miejscu II. Każdego  roku szkolnego przyznajemy tytuł Sportowca Roku. W roku szkolnym 2017/2018 ten zaszczytny tytuł przypadł Joannie Kołakowskiej i Łukaszowi Łukaszewskiemu. Asia będąc podstawowym zawodnikiem w większości konkurencji, walczy zawsze bardzo ambitnie, dając z siebie 120% . Łukasz jest od szeregu lat podporą reprezentacji chłopców. Nagrodzeni otrzymali z rąk Pani Dyrektor Heleny Olkuckiej pamiątkowe puchary.

Gratulacje dla wszystkich startujących uczniów oraz dla nauczycieli wychowania fizycznego Mikołaja Stępniaka i Krzysztofa Stępniaka.

Wybrane najlepsze starty naszych uczniów w Olimpiadzie Młodzieży:

Unihokej chłopców:  I miejsce w mieście i II miejsce w powiecie:

Łukasz Łukaszewski, Mikołaj Majewski, Sebastian Trojan, Karol Płowiecki, Kuba Bielenin, Wojtek Młynarski, Franciszek Gruszecki, Kacper Wilk, Krzysztof Kędzierski, Maciek Kajdanowicz, Stanisław Pawłowski, Piotr Bajerowski, Mateusz Turkowski, Oskar Gall.

Tenis stołowy chłopców: I miejsce w mieście, I miejsce w powiecie,  II miejsce na szczeblu międzypowiatowym oraz 6. miejsce w finale wojewódzkim:

Jan Adamiak,  Mateusz Turkowski, Patryk Nowicki.

Tenis stołowy dziewcząt: I miejsce w mieście:

Karolina Redlińska i Ola Polak.

Piłka siatkowa chłopców: II miejsce w mieście i III miejsce w powiecie:

Kuba Bielenin, Płowiecki Karol, Łukasz Łukaszewski, Trojan Sebastian, Trojan Norbert, Gruszecki Franciszek, Żmijewski Wiktor, Petryga Mikołaj, Pawłowski Stanisław, Turkowski Mateusz, Bajerowski Piotr, Nowicki Patryk, Jan Adamiak.

Pływanie drużynowe dziewcząt: II miejsce w mieście i III w powiecie:

Julia Jakubiak, Chojnowska Małgosia, Natalia Taraszkiewicz, Poprawska Zuzia, Rosanoff Anastazja, Skublicka Karolina.

Dwubój nowoczesny dziewcząt:  II miejsce w mieście i III miejsce w powiecie:

Julia Jakubiak, Chojnowska Małgosia, Taraszkiewicz Natalia, Poprawska Zuzia.

Lekkoatletyka dziewcząt: I miejsce w mieście i II w powiecie:

- Olimpiada Młodzieży szczebel powiatowy:

1. miejsce 100 m Olga Jańczuk

2. miejsce 600 m Poprawska Zuzanna

3. miejsce skok wzwyż Majewska Maja

4. miejsce pchnięcie kulą Maria Jaczyńska

5. miejsce 100 m Sonia Stadnik

6. miejsce 800 m Kołakowska Joanna

7. miejsce skok w dal Michałowska Maja

8. miejsce 4x100 m Sonia Stadnik, Maja Michałowska, Kacprzak Karolina, Aleksandra Piekarska.

Lekkoatletyka

- Olimpiada Młodzieży szczebel międzypowiatowy

1. miejsce skok w dal Maja Michałowska

2. miejsce 800 m Joanna Kołakowska

I kwalifikacje do finału wojewódzkiego

Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt:

Maja Michałowska i Joanna Kołakowska przeszły eliminacje powiatowe i dostały się do etapu międzypowiatowy.

Biegi przełajowe:

Drużynowo dziewczęta II miejsce w klasyfikacji miejskiej.

Koszykówka dziewcząt: I miejsce w mieście:

Karolina Kacprzak, Aleksandra Piekarska, Patrycja Frydryszewska, Kalina Petrykowska, Maria Kłusek, Karolina Redlińska, Maja Stachurska, Kornelia Olkucka, Marianna Kłusek, Maria Jaczyńska, Jagoda Stawicka.

Piłka nożna chłopców: II miejsce w mieście:

Karol Płowiecki, Łukasz Łukaszewski, Mateusz Turkowski, Piotr Bajerowski, Jan Adamiak, Mateusz Karolczuk, Maciej Gruza.

Piłka siatkowa plażowa: II miejsce w mieście, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta:

Joanna Kołakowska i Maria Jaczyńska oraz Julia Jakubiak,

Mateusz Turkowski i Łukasz Łukaszewski.

Ringo: I miejsce w mieście i II w powiecie:

Joanna Kołakowska, Zuzanna Poprawska, Karolina Redlińska, Franciszek Gruszecki, Łukasz Łukaszewski i Mateusz Turkowski.