TITLE

DESCRIPTION

Festiwal Teatralny „Maska” 2018

Festiwal Teatralny „Maska” 2018 już za nami... W dniach 20-22 marca scena w sali widowiskowej legionowskiego ratusza należała tylko dla nas. Co tam się nie działo! Przygotowaliśmy 10 występów, po trzy z każdej naszej szkolnej placówki oraz jeden z udziałem naszych przedszkolaków z "Chatki Puchatka". Uczniowie zaprezentowali się w krótkich formach teatralnych, inscenizacjach muzycznych oraz klasycznych przedstawieniach. Łączyło je jedno motto - „Wdzięczność wrotami do potęgi, mądrości i kreatywności”.   Spektakle naszej placówki z ul. Parkowej:

"Muzyką i obrazem malowane"

Inscenizacja muzyczna przygotowana pod kierunkiem Pani Dyrektor Heleny Olkuckiej oraz Pani Urszuli Chrulskiej na otwarcie Dni Osób Niepełnosprawnych 2018. Podczas prezentacji ukazującej biedę i choroby dzieci Trzeciego Świata mogliśmy posłuchać wzruszającej gry na instrumentach w wykonaniu naszych uczniów. https://www.youtube.com/watch?v=WVVjx4JiOEg&t=50s  

"Piękna i Bestia"

Uczniowie IIa gimnazjum przenieśli nas w odległe bajkowe czasy, przypomnieli, że to, co najważniejsze, jest widoczne tylko dla serca, nie dla oczu. W przedstawienie zaangażowana była cała klasa. Uczniowie samodzielnie napisali scenariusz, wykonali dekoracje, zadbali o rekwizyty, poświęcili mnóstwo czasu na próby. Dla wielu było to ogromne wyzwanie stanąć na scenie i zaprezentować się przed kolegami. "Jestem z Was niezwykle dumna!" - Wasza Wychowawczyni Urszula Chrulska

"Balladyna"

Zmierzenie się na scenie z klasycznym dramatem to nie lada wyzwanie. Nasi uczniowie gimnazjum pod kierunkiem Pani Anity Makuszewskiej tym razem sięgnęli po dzieło Juliusza Słowackiego. Odrealniona scenografia, wątki baśniowe i dawne legendy mieszają się w tym spektaklu ze światem intryg, miłości i rywalizacji. Odwieczna walka dobra ze złem nigdy się nie kończy, a jej wynik zależy od ludzkich wyborów.    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress