TITLE

DESCRIPTION

„Historia żółtej ciżemki” – przedstawienie wigilijne 2017

Za nami emocje towarzyszące przygotowaniom do przedstawienia wystawionego w ratuszu legionowskim 21 grudnia 2017 roku. Tym razem opowiedzieliśmy "Historię żółtej ciżemki", która przeniosła nas do królewskiego miasta Krakowa. W roli głównej jako Wawrzuś z Poręby wystąpił uczeń klasy VIIb Aleks Iwanow a jego wspaniała, premierowa interpretacja z pewnością na długo pozostanie w pamięci widzów. Na wielkie brawa zasłużyli wykonawcy - tancerze popisujący się znakomitymi umiejętnościami aż w trzech odmiennych tańcach: pawanie, krakowiaku i komedii dell'arte oraz aktorzy: Mikołaj Pruszyński w roli Burmistrza, Wojtek Górecki, Maja Kaźmierska i Alessandro Migliorisi jako Kronikarze królewscy, a także uczennice klasy IIa gimnazjum - Kornelia Olkucka w roli Margosi, Jagoda Stawicka - duszek lasu. Z klasy IIb w głównych rolach wystąpiły Marysia Jaczyńska, Natalia Tyczkowska oraz w roli Króla - Michał Adamski oraz Mateusz Karolczuk - Stanko i Mateusz Kaczmarczyk - Ojciec Szymon. Towarzyszyli im uczniowie klasy IIIa: na szczególne brawa zasługuje Karol Płowiecki w roli Jana Długosza; szczególne podziękowania za interpretację wiersza K.I. Gałczyńskiego "Wit Stwosz" przekazujemy Wiktorowi Żmijewskiemu i Krzysiowi Kędzierskiemu oraz utalentowanej Karolince Skublickiej (klasa VIIb). Dekoracje przygotowywały uczennice klasy IIIb - Sonia Stadnik, Maja Michałowska i Ola Polak. Bardzo ważnego wsparcia użyczyła nam Pani Agatka Wrotkowska i jej uczennice.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress