TITLE

DESCRIPTION

Warsztaty szkoleniowe z mistrzami Węgiersko-Polskiej Szkoły Szermierki Szablą

Dnia 09.11.2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z mistrzami szermierki  wojskowej  Aleksandrą Karp i Jarosławem Buciem zorganizowanym przez UKS Milenium w  naszym Centrum Sportowo-Szkoleniowym na ul. Parkowej 27B. Węgiersko-Polska Szkoła Szermierki Szablą kultywuje nauczanie szermierki bojowej według przekazu elitarnego Węgierskiego Królewskiego Instytutu Wojskowego Kształcenia Nauczycieli Szermierki i Sportu im. Miklósa Toldiego w Budapeszcie (Magyar Királyi Toldi Miklós Honvéd Sporttanár és Vívómesterképző Intézet – SPOTI) działającego na początku XX wieku. Wiedza, którą instruktorzy przekazali na zajęciach, pochodzi w prostej linii z Instytutu. Mistrzowie z zapałem opowiadali uczniom, na czym polega patriotyzm, poszanowanie historii oraz pielęgnowanie dziedzictwa narodowego. Przypomnieli o naszych przodkach, którzy przez wieki walczyli - często ramię w ramię - o niepodległość Polski i Węgier. Wisienką na torcie była lekcja szermierki, którą odbyliśmy wspólnie z gimnazjalistami z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych oraz uczniami I klasy ZSO nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie, pod czujnym okiem mistrzów. Warsztaty były niecodzienne, a ich zakończenie również okazało się nietypowe: pożegnaliśmy się historycznymi słowami "BOŻE, CHROŃ POLSKĘ!".

Wicedyrektor  Krzysztof Stępniak

     

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress