TITLE

DESCRIPTION

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Rozpoczęły się WAKACJE ! Zakończenie roku szkolnego już za nami. Warto jeszcze podsumować najważniejsze osiągnięcia, których w tym roku było bardzo dużo.   Oto nasze sukcesy: Królowa nauk matematyka i jej siostra fizyka: W Powiatowym konkursie matematycznym "Młody Myśliciel" Wojciech Michalski, - zdobył III miejsce   W Ogólnopolskim Internetowym Konkursie "Maks Matematyczny" bardzo dobry wynik uzyskała - Ewa Ziędalska, Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia został   Aleksander Kurpias,  zaś wyróżnienie zdobyli: Ewa Ziędalska i Sebastian Trojan. W Ogólnopolskim konkursie ALBUS – matematyka na 3. miejscu w Polsce z tytułem Laureata uplasował się Wojciech Michalski, natomiast Aleksander Kurpias i Filip Naumienko otrzymali wyróżnienie. Tytuł finalisty matematycznego Ogólnopolskiego konkursu MATMIX uzyskał Wojciech Michalski. Domeną Wojtka jest nie tylko matematyka. W Ogólnopolskim konkursie ALBUS – fizyka Wojciech zdobył tytuł  laureata. W tym samym konkursie został wyróżniony Michał Dorocki. W finałowych etapach konkursów matematycznych brali udział także: Krystian Walczak, Norbert Trojan, Filip Naumienko i Joanna Osińska. Chemia: Olimpus 2017 laureatami zostali: Żmijewski Wiktor  i Michalski Wojciech Albus 2017 laureaci: Kaczmarczyk Mateusz, Petryga Mikołaj  i Michalski Wojciech . Chemiczny Galileo 2017 również wyłonił laureatów: Mateusza Kaczmarczyka i Wojciecha Michalskiego oraz 5 wyróżnień, które otrzymali: Potyrała Filip, Walczak Krystian, Osiński Adam, Petryga Mikołaj i Kołakowska Joanna W Powiatowym Konkursie Chemiczno-Matematycznym organizowanym pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowa Wojciech Michalski został laureatem, finalistami zaś: Kurpias Aleksander, Gawrońska Weronika, Krzemińska Aleksandra, Petryga Mikołaj, Kołakowska Joanna, Trojan Norbert, Trojan Sebastian, Kajdanowicz Maciej. Mamy w swoim gronie przyszłych przedsiębiorców: W 3. edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczość na etapie centralnym  laureatami zostali: Natalia Szachna -  miejsce 7. i Norbert Trojan - miejsce 15.   A oto sukcesy humanistów: III miejsce w XVII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Podróże dalekie i bliskie” pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo zdobyli Karol, Sebastian oraz Norbert z klasy IIA. Weronika Panfiłowicz, autorka opowiadania pt. "Samotna wśród ludzi" została finalistką 27. Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie. Finalistką Mistrzostw Języka Ojczystego "Między myślą a słowem" jest uczennica z kl. IIb Joanna Kołakowska. Jej opowiadanie pt. "Janek Wiśniewski padł" inspirowane wydarzeniami na Wybrzeżu z 17 grudnia 1970 wzbudziło bardzo pozytywny odbiór kapituły konkursu.   Karol Płowiecki został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie, konkursu  organizowanego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.   W II edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjów organizowanej pod Patronatem Honorowym Prezydenta Warszawy i Rzecznika Praw Dziecka Aleksander Kurpias zajął III miejsce. Kategoria  sport: W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Legionowa organizowanych w ramach  Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasze gimnazjum zdobyło III miejsce. Na szczeblu miejskim nasza szkoła  rywalizowała w gronie ośmiu gimnazjów w 25 konkurencjach. Sukcesy sportowe naszej szkoły: 2. miejsce w Mistrzostwach Legionowa w piłce nożnej chłopców 1. miejsce w Mistrzostwach Legionowa w tenisie stołowym chłopców 1. miejsce w Mistrzostwach Legionowa w tenisie stołowym dziewcząt 1. miejsce w Mistrzostwach Powiatu Legionowskiego w tenisie stołowym chłopców 3. miejsce w Mistrzostwach Powiatu Legionowskiego w tenisie stołowym dziewcząt 2. miejsce w Międzypowiatowych Zawodach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców 5. miejsce w Finałach Wojewódzkich  Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców 2. miejsce w Mistrzostwach Legionowa w unihokeju dziewcząt 2. miejsce Mistrzostwach Powiatu Legionowskiego w unihokeju dziewcząt 3. miejsce w Mistrzostwach Legionowa w piłce siatkowej chłopców 2. miejsce w Mistrzostwach Legionowa w ringo 1. miejsce Mistrzostwach Powiatu Legionowskiego w ringo 1. miejsce w Mistrzostwach Legionowa  w lekkoatletyce chłopców 1. miejsce w Mistrzostwach Legionowa w  lekkoatletyce dziewcząt 1. miejsce Mistrzostwach Powiatu Legionowskiego w lekkoatletyce chłopców 2. miejsce Mistrzostwach Powiatu Legionowskiego w  lekkoatletyce dziewcząt 2. miejsce w Mistrzostwach Legionowa w siatkówce plażowej dziewcząt. W zawodach brało udział bardzo wielu uczniów naszej szkoły. Poniżej wymienieni są uczniowie, którzy zajęli wysokie miejsca w zawodach minimum szczebla powiatowego.
Strzelecki Antoni
I miejsce w biegu na 100m w powiecie w lekkoatletyce
I miejsce w skoku w dal w powiecie w lekkoatletyce
I miejsce w sztafecie 4x100 w powiecie w lekkoatletyce
II miejsce w sztafecie 4x100 w międzypowiecie w lekkoatletyce
II miejsce w skoku w dal w międzypowiecie w lekkoatletyce
I miejsce w powiecie, II miejsce w międzypowiecie, V miejsce w Województwie w tenisie stołowym
Adamiak Jan
I miejsce w powiecie, II miejsce w międzypowiecie, V miejsce w Województwie w tenisie stołowym
Antosiewicz Seweryn
I miejsce w powiecie, II miejsce w międzypowiecie, V miejsce w Województwie w tenisie stołowym  
Kossek Natalia
II miejsce w powiecie w unihokeju
I miejsce w sztafecie 4x100 w powiecie w lekkoatletyce
I miejsce w biegu na 100m w powiecie w lekkoatletyce
III miejsce w tenisie stołowym w powiecie
Kołakowska Asia
II miejsce  w skoku wzwyż w powiecie w lekkoatletyce
III miejsce w biegu na 600m w powiecie w lekkoatletyce
I miejsce w powiecie w ringo
Remiszewski Piotr
I miejsce w pchnięciu kulą w powiecie w lekkoatletyce
I miejsce w sztafecie 4x100 w powiecie w lekkoatletyce
II miejsce w sztafecie 4x100 w międzypowiecie w lekkoatletyce
Michałowska Maja
II  miejsce w skoku w dal w powicie w lekkoatletyce
Polak Ola
II miejsce w powiecie w unihokeju
III miejsce w powiecie w tenisie stołowym
Karolina Kacprzak
I miejsce w powiecie w ringo
II miejsce w sztafecie 4x100 w powiecie w lekkoatletyce
Stadnik Sonia
II miejsce w sztafecie 4x100 w powiecie w lekkoatletyce
Piekarska Ola
II miejsce w sztafecie 4x100 w powiecie w lekkoatletyce
Gruszecki Franciszek
I miejsce w powiecie w ringo
Łukaszewski Łukasz
I miejsce w powiecie w ringo
Bojarski Igor
I miejsce w sztafecie 4x100 w powiecie w lekkoatletyce
II miejsce w sztafecie 4x100 w międzypowiecie w lekkoatletyce
Gawrońska Weronika
II miejsce w sztafecie olimpijskiej w międzypowiecie w lekkoatletyce
Krzemińska Ola
II miejsce w skoku wzwyż w powiecie w lekkoatletyce
I miejsce w sztafecie 4x100 w powiecie w lekkoatletyce
Osińska Joanna
III miejsce w pchnięciu kulą w powiecie w lekkoatletyce
II miejsce w powiecie w unihokeju
Tomkiewicz Róża
II miejsce w biegu na 200m w powiecie w lekkoatletyce
III miejsce w skoku w dal w powiecie w lekkoatletyce
I miejsce w sztafecie 4x100 w powiecie w lekkoatletyce
Remiszewski Piotr
I miejsce w pchnięciu kulą w powiecie w lekkoatletyce
I miejsce w sztafecie 4x100 w powiecie w lekkoatletyce
II miejsce w sztafecie 4x100 w międzypowiecie w lekkoatletyce
Ziędalska Ewa
II miejsce w powiecie w unihokeju
Poznańska Julia
II miejsce w sztafecie olimpijskiej w międzypowiecie w lekkoatletyce
Bartosiak Kacper
I miejsce w sztafecie 4x100 w powiecie w lekkoatletyce
II miejsce w sztafecie 4x100 w międzypowiecie w lekkoatletyce
Grądkowska Ewa
I miejsce w sztafecie 4x100 w powiecie w lekkoatletyce
Kazimierska Ada
II miejsce w sztafecie olimpijskiej w międzypowiecie w lekkoatletyce
Majewska Maja
II miejsce w powiecie w unihokeju
Stachurska Maja
II miejsce w powiecie w unihokeju
Stawicka Jagoda
II miejsce w powiecie w unihokeju
Janczuk Olga
II miejsce w sztafecie 4x100 w powiecie w lekkoatletyce
Szachna Natalia
II miejsce w sztafecie olimpijskiej w międzypowiecie w lekkoatletyce
II miejsce w powiecie w unihokeju
III miejsce w tenisie stołowym w powiecie
    Co  roku przyznawany jest tytuł  SPORTOWCA ROKU. W tym roku wybór był dosyć trudny, ale jednogłośny. Tytuł  SPORTOWCA ROKU  2016/2017  Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego otrzymał Antoni Strzelecki. W tym roku przyznaliśmy również nagrodę specjalną dla tegorocznego absolwenta, który przez sześć kolejnych lat, reprezentując naszą szkołę podstawową i później gimnazjum w zawodach w tenisie stołowym, corocznie zdobywał tytuł Mistrza Legionowa oraz wysokie miejsca w zawodach wyższych szczebli. Za wkład w rozwój tenisa stołowego w naszej szkole nagrodę specjalną otrzymał Seweryn Antosiewicz. Co roku uczniowie, którzy uzyskali średnią co najmniej 5,50 i wzorowe zachowanie nagradzani są statuetką „Najlepszy z najlepszych” . W tym roku szkolnym takich osób było aż dziewięcioro: Natalia Szachna, Ewa Ziędalska, Weronika Gawrońska, Aleksandra Krzemińska, Joanna Kołakowska, Aleksander Kurpias, Wojtek Michalski, Filip Naumienko, Mikołaj Petryga. GRATULACJE DLA UCZNIÓW ZA WSZYSTKIE WYNIKI NAUKOWE I SPORTOWE. Na pewno do tych sukcesów przyczynili się również wasi nauczyciele, mentorzy, trenerzy, osoby, które Was wspierały, prowadziły, inspirowały i motywowały. BRAWA DLA WASZYCH NAUCZYCIELI !!!    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress