TITLE

DESCRIPTION

Festiwal Filmowy Andrzeja Wajdy

Ostatnie trzy dni nauki przed feriami świątecznymi upłynęły nam w towarzystwie twórczości Andrzeja Wajdy. Odbył się subiektywny festiwal filmów tego reżysera. Niestety, z jego bogatego dorobku, musieliśmy wybrać tylko trzy. Chcąc pokazać młodzieży wszechstronności artysty, nasz wybór padł na tytuły: "Wałęsa. Człowiek z nadziei", "Zemsta" i "Kanał". Andrzej Wajda, podczas uroczystości wręczania mu statuetki OSCARA, powiedział: "Będę mówił po polsku, bo chcę powiedzieć to, co myślę, a myślę zawsze po polsku." I ten cytat był mottem dyskusji poprowadzonych po projekcjach przez panią Beatę Narel. Próbowaliśmy wspólnie  dociec, na czym to polskie myślenie reżysera polegało. Co chciał nam przekazać i dlaczego w takiej formie? Festiwal został zainaugurowany koncertem muzyki filmowej w wykonaniu naszych uczniów, którzy zaprezentowali fragmenty muzyczne skomponowane przez Wojciecha Kilara z filmów, takich jak: Ziemia Obiecana, Smuga Cienia, Pan Tadeusz. Wystąpili: Aleksandra Piekarska, Kornelia Olkucka, Joanna Kołakowska, Mikołaj Petryga i Kacper Bartosiak. Zakończyliśmy wybraniem na drodze głosowania najciekawszego filmu spośród prezentowanych. Największym uznaniem cieszył się "Wałęsa. Człowiek z nadziei".  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress