Śladami Żydów Polskich

16.11.2016 klasy IIIa oraz IIIb wybrały się na wycieczkę ,,Śladami Żydów Polskich”. Gimnazjaliści mieli okazję poznać bardzo długą i ciekawą historię polskiej społeczności żydowskiej. Odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, którego zbiory pokazują wkład Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki od momentu ich przybycia na ziemie polskie ok. 960 r. Następnie wycieczką autokarową uczniowie przebyli trasę, podczas której mogli  zobaczyć najważniejsze zabytki Warszawy powiązane z kulturą żydowską - ruiny dawnych żydowskich kamienic, ocalałe fragmenty muru getta, pomniki. Na koniec wycieczka dotarła do Muzeum Więzienia Pawiak. Tam można było posłuchać czytanych listów więźniów oraz zobaczyć rzeczy z czasów funkcjonowania więzienia podczas okupacji niemieckiej.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress