TITLE

DESCRIPTION

Poświęcenie nowego budynku gimnazjum przy Parkowej 27b

dsc_1696To był nasz wielki dzień, dzień Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego w Legionowie. Na tak wspaniałą uroczystość, jaką było poświęcenie gimnazjum, zostało zaproszonych wielu życzliwych i przyjaznych naszemu gimnazjum gości. Zaszczycili nas swoją obecnością m.in.: Starosta Powiatu Legionowskiego Robert Wróbel, Wicestarosta Powiatu Legionowskiego Jerzy Zaborowski, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny, Komendant Straży Miejskiej Ryszard Gawkowski, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. Rankiem 27 października młodzież wyruszyła na ulice Legionowa z pełnymi koszami ręcznie pisanych magicznych listów. Każdy z tych listów był wyjątkowy, zawierał dobre i mądre słowa, pełne nadziei, optymizmu i radości. Uczniowie darowali je przypadkowo poznanym osobom. Wszyscy, którzy tego dnia spotkali naszą młodzież, mogli otrzymać ten tajemniczy list. Potem odbyła się uroczysta msza celebrowana przez samego Biskupa Marka Solarczyka, który zawarł ważne słowa w przesłaniu skierowanym do całej naszej społeczności szkolnej: „Jakże ważne jest, by to, co wychodzi od nas, a więc nasze "internetowe sandały", zawsze niosły to, co będzie odsłaniało nasze piękno i ukazywało piękno Boga oraz budowało je w drugim człowieku, wnosząc w jego życie autentyczną radość i miłość”.     Po mszy wysłuchaliśmy wzruszającego koncertu i kolejnych słów - tym razem ubranych w strofy wierszy polskich poetów i teksty piosenek. Przy dźwiękach pianina i skrzypiec podziwialiśmy talenty naszych zdolnych uczniów gimnazjum – Martyny Jodel, Joanny Kołakowskiej, Kornelii Olkuckiej, Ady Kazimierskiej, Dominiki Kołtek, Natalii Szachny, Joanny Osińskiej, Ewy Ziędalskiej, Karola Płowieckiego, Kaliny Petrykowskiej, Marii Kłusek, Weroniki Panfiłowicz. Nad oprawą tej muzyczno-poetyckiej części wydarzenia czuwały panie: Dyrektor Helena Olkucka oraz Urszula Chrulska.     Po koncercie nastąpił długo wyczekiwany moment - poświęcenie naszego nowego, pięknego budynku gimnazjum: miejsca, które powstało z potrzeby tworzenia edukacji na miarę XXI wieku.     Część oficjalna dobiegła końca. Na wszystkich czekał pyszny poczęstunek. A finałem tej ważnej uroczystości był mecz: uczniowie kontra kadra, rozegrany w Arenie Legionowo. Było sportowo, bardzo emocjonująco, a co najważniejsze, wszyscy dobrze się bawili. Zapraszamy do obejrzenia galerii, a w przyszłości do naszego gimnazjum, aby razem z nami tworzyć miejsce, w którym każdy uczeń może w pełni rozwijać swój unikalny potencjał.  

                                                                                                                      Anna Pryzmont

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress