Fizyczno-chemiczne właściwości wody – zajęcia edukacyjne w PWK

Uczniowie klas pierwszych uczestniczący w zajęciach fakultetu matematyczno-fizycznego (20 października), klasy 3a (14 października) oraz klasy 2a i 2b (7 października) odwiedzili Stację Uzdatniania Wody PWK w Legionowie. Podczas pierwszej części wizyty dowiedzieli się o budowie i zasadach działania sieci wodociągowej oraz metodach uzdatniania wody i zabezpieczeniach ciągłości dostawy wody do naszych mieszkań i domów. Druga część przeprowadzona była w przygotowanym dla uczniów laboratorium. Gimnazjalistom zaprezentowano wiele doświadczeń, które przede wszystkim ukazywały właściwości chemiczne i fizyczne wody, np. cząsteczka wody jako dipol, napięcie powierzchniowe, właściwości elektrostatyczne wody, siły spójności i przylegania. Trzecioklasiści obserwowali także przewodnictwo prądu w metalach, wodzie i roztworze soli. Bardzo dziękujemy legionowskiemu PWK za gościnność.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress