EuroWeek 27.09-1.10.2016 – oferta

EuroWeek - Szkoła Liderów Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat organizowanej wycieczki edukacyjnej dla gimnazjum w dniach 27.09-1.10.2016 r. do miejscowości Różanka-Regle w otulinie Kotliny Kłodzkiej. LIDER (z angielskiego leader) to przywódca, przewodnik, osoba stojąca na czele jakiejś grupy społecznej lub politycznej. Ale co sprawia, że właśnie ta a nie inna osoba jest liderem? Na pewno pomagają niektóre cechy charakteru, takie jak: aktywność, kreatywność, elastyczność, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i logicznego myślenia (analizowanie faktów i wyciąganie wniosków co do przyszłości), a przede wszystkim: zdolność skupiania wokół siebie ludzi i kierowania nimi zgodnie z celami organizacji. Czy te cechy muszą być wrodzone? Odpowiedź brzmi: NIE. Wszystkiego można się nauczyć. Wrodzone zdolności na pewno pomagają, ale nie są gwarancją sukcesu. Potrzebne jest jeszcze odpowiednie przygotowanie, praktyka i trening. I dlatego właśnie przygotowaliśmy specjalny obóz szkoleniowy EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW. Jest to szansa dla młodych osób, takich jak Ty, które chcą pogłębiać swoją edukację i rozwijać umiejętności, które pozwolą aktywnie włączyć się w życie społeczne i zawodowe Europy. Tydzień wśród młodych liderów z całej Polski to inwestycja, która się opłaca! A w dodatku ok. 50% zajęć jest prowadzonych w języku angielskim. OBÓZ SKŁADA SIĘ Z SZEŚCIU BLOKÓW TEMATYCZNYCH: KIEROWANIE Sprawne kierowanie innymi członkami grupy to nieodłączny atrybut lidera. Czy takie osoby jak Juliusz Cezar, Franklin Delano Roosevelt czy Napoleon osiągnęłyby tak wiele, gdyby nie potrafiły kierować innymi? W czasie obozu przedstawimy, na czym polega kierowanie, jak można się tego nauczyć... Jesteś w wieku, który daje nieograniczone możliwości, gdyż możesz z łatwością kształtować swoją osobowość. Dzięki obozowi EuroWeek będziesz mógł świadomie określać swoje postępowanie, aby prowadziło Cię prosto i konsekwentnie do celu. EUROPA EuroWeek to także odpowiedź na pytania, jakie możliwości daje zjednoczona Europa i jak te szanse wykorzystać. PRACA W GRUPIE Obecnie coraz ważniejsza staje się umiejętność pracy w grupie. My pomożemy Ci ustalić, jaka jest Twoja rola w grupie, pokażemy również, jak kierować grupą, by działała efektywnie, a co najważniejsze, będziesz miał okazję pracować w grupie i to przez cały okres szkolenia PRACA Co zrobić, żeby zdobyć dobrą pracę? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Przedstawimy aktualną sytuację na rynku pracy, pokażemy, jakie zawody obecnie dadzą Ci najlepsze perspektywy, Poznasz ranking najlepszych uczelni. Pokażemy też, jak napisać profesjonalne CV i list motywacyjny, także w języku obcym, Powiemy, jak przygotować się przed rozmową kwalifikacyjną i jak przejść przez nią z sukcesem. ZABAWA To jedna z najważniejszych części obozu - zapomnij o nudnym siedzeniu w ławce. My będziemy Cię uczyć poprzez zabawę, bo wiemy, że w dobrej atmosferze stać Ciebie na jeszcze więcej. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w formie interaktywnych warsztatów. Euroweek jest przygotowany zgodnie z zaleceniami systemów edukacji krajów Unii Europejskiej. Jedziesz tam, aby się bawić i "przy okazji" uczyć. DOBOROWA EKIPA Wśród uczestników znajdują się finaliści i laureaci olimpiad przedmiotowych, liderzy organizacji młodzieżowych. Program realizowany jest przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży. Trenerzy zostali przygotowani do pracy z młodzieżą, uczestnicząc w licznych szkoleniach, przeprowadzonych m.in. przez Polską Fundację im. Roberta Schumana, Fundację Bertelsmana, Szkołę Liderów Społeczno-Politycznych, Polską Szkołę Facyliatorów Społecznych, Fundación de Estudios Comerciales, Agencia Espanola de Cooperación Internacional.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress