W tym roku spektakle gimnazjum zdominowały Festiwal Teatralny Maska. Aż pięć przedstawień wystawili nasi najstarsi uczniowie. Tematem przewodnim było hasło „Dobre słowa leczą”.
We wtorek 10 maja jako pierwsi prezentowali się gimnazjaliści z klasy II B. Zaskoczyli widzów formą swojego wystąpienia, ponieważ był to film. Zrealizowali samodzielnie cały projekt, który wzbudził wiele pozytywnych emocji. Przede wszystkim dlatego, że uczniowie sami byli w filmie aktorami (cała klasa), reżyserami (Dominika Kołtek, Natalia Szachna, Adrianna Kazimierska), scenarzystami (Dominika Kołtek), zaś montażem i kierownictwem produkcji zajął się Aleksander Kurpias. Film opowiadał o grupie ludzi, którzy borykają się z wieloma problemami i przeciwnościami losu. Wszyscy spotykają się na zajęciach grupy wsparcia, podczas której dzielą się swoimi doświadczeniami. Terapia spełnia swoje zadanie, życie bohaterów zaczyna się układać, a ich problemy zaczynają się rozwiązywać. Na koniec filmu widzowie dowiadują się, jaki jest sekret spokojnego i udanego życia. Nad całością tego przedsięwzięcia czuwała wychowawczyni klasy II B pani Justyna Górska-Guzik.
Klasa III wraz z p. Anitą Makuszewską i kuźnią teatralną zaprezentowały przedstawienie pt. „Fala wieczności”, które wpisało się w obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Przedstawione fakty historyczne wzbogacały utrzymane w klimacie słowiańskim zdjęcia naszych uczniów, wyświetlane podczas występu. Dzięki pięknej literackiej polszczyźnie przenieśliśmy się w dawne czasy naszych przodków.
W zupełnie inny nastrój wprowadzili nas gimnazjaliści z klasy IIA wraz ze swoją wychowawczynią Jolą Jaros, którzy wystąpili z propozycją popularnej komedii – „Igraszki z diabłem” Do tytułu dodano rok 2016, by podkreślić, że to już całkiem nowa historia. Aktorzy mówili współczesnym językiem, jednak nie dobór słów był tu najważniejszy, lecz to, co się za nimi kryje – intencje ludzi, ich wierność zasadom i odporność na złe pokusy. Na koniec spektaklu przytoczono słowa, które wyśpiewał Jacek Kaczmarski: „W nas jest raj, w nas jest piekło. I do obu szlaki”.
IB wraz z p. Urszulą Chrulską i Anetą Ciemiecką podjęły na scenie dyskusję, czym jest miłość. W spektaklu „Samotny wśród ludzi” nie zabrakło współczesnych antywzorów: pogoni za pieniędzmi, sławą, ucieczki w narkotyki. Jakie słowa ranią, a jakie dodają otuchy? Czym jest samotność? Czy można być samotnym, będąc wśród ludzi? To tylko niektóre z pytań, z jakimi po przedstawieniu zostawili nas gimnazjaliści z IB.
IA i p. Agata Wrotkowska zaprezentowały spektal „Żyje się raz” na podstawie autorskiego scenariusza uczennic Kaliny Petrykowskiej i Aleksandry Piekarskiej. Opowiadał on o bogatej, samotnej dziewczynie, która uciekła z domu w poszukiwaniu miłości. Gimnazjaliści przekonywali nas, że brak słów – brak rozmowy i zainteresowania w rodzinie sprawia ból. Trzeba się o siebie troszczyć, trzeba rozmawiać, trzeba ze sobą być.