W siedzibie Gazety Prawnej

19 maja mieliśmy okazję uczestniczyć w debacie przygotowanej dla uczniów z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Wspólnie z panią dyrektor Heleną Olkucką oraz uczniami i uczennicami naszej szkoły podstawowej i gimnazjum wybraliśmy się do Warszawy, na ulicę Okopową, do siedziby Gazety Prawnej. Podczas debaty nasza szkolna delegacja reprezentowała nas godnie, wypowiadając się na tematy związane z podatkami, budżetem państwa i kieszonkowym. Prowadzący debatę dziennikarz rozbawiał i zachęcał do rozmowy. Dla dzieci i młodzieży przygotowano także poczęstunek i drobne upominki, które wręczono po zakończeniu spotkania. Na koniec czekała nas mała wycieczka po siedzibie Gazety Prawnej wraz z panią, która z pasją opowiadała o pracy w tym miejscu. Kolejną atrakcją była możliwość wykonania rysunku bądź wyklejanki, związanej z tematyką i grafiką Gazety Prawnej. Napisaliśmy artykuł do gazety, który powalczy o swoje miejsce na którejś ze stron w specjalnym, poświęconym młodszym czytelnikom wydaniu. Mieliśmy okazję poznać nowych, ciekawych i pozytywnie nastawionych do pracy ludzi, udało nam się zobaczyć, jak wygląda praca w takim miejscu oraz spróbowaliśmy swoich sił w pracach plastycznych, technicznych i słownych. Liczymy na więcej takich wycieczek, gdyż ta zdecydowanie zalicza się do tych ciekawszych i nietypowych!
Fragmenty sprawozdania Karoliny z III klasy gimnazjum   image 1 image 2 image 4 image 5 image 6

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress