Wykład z fizyki dla gimnazjum – Wydział Fizyki UW

Tym razem na wykładzie "Zabawy z fizyką" i prezentacji doświadczeń z zakresu fizyki 27 kwietnia uczestniczyli wszyscy uczniowie klas pierwszych gimnazjum. "W człowieku drzemią odwieczne pytania: co jest w środku i jak to działa? Na pierwsze pytanie odpowiedź jest prosta: wystarczy urządzenie rozebrać. Kończy się to jednak najczęściej jego trwałym uszkodzeniem. Aby zrozumieć zasady działania urządzeń, należy znać przynajmniej podstawowe prawa fizyki. Konstruktorzy nowoczesnych zabawek i gadżetów muszą mieć rozległą wiedzę z zakresu mechaniki, optyki, elektroniki" - to słowa wprowadzające w wykład pokazów doświadczeń, po których uczniowie jeszcze lepiej zrozumieli, że otaczający nas świat to świat fizyki.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress