1B i 2A w Room Escape w Warszawie

„Otwieram oczy. Coś jakby sen… Byłem już tu? Co to za miejsce? Rozglądam się – nie byłem tu wcześniej. Na ścianie zegar odlicza czas. Do czego? O co tu chodzi? Wstaję, czytam, jakaś zagadka. Co oznacza, do czego prowadzi? Jak stąd wyjść? Czas płynie szybko. Mam godzinę.”   23 lutego 2016 r. wychowawczynie klas 1B i 2A zorganizowały swoim wychowankom wyjazd do miejsca, gdzie mieli oni okazję rozwinąć umiejętność pracy w grupie oraz poznać praktyczne zastosowanie wiedzy, którą codziennie zdobywają w szkole - czyli do Room Escape w Warszawie. Room Escape to nowa forma rozrywki, gry akcji na żywo, które przeniesiono z filmów i komputerów do realnego świata. To miejsce prawdziwych emocji, zagadek, łamigłówek, podpowiedzi i trudności do pokonania. Uczniowie podzieleni na 4-osobowe grupy mieli do dyspozycji 3 pokoje o różnej tematyce: Rycerskiej, Muzeum i Wehikułu Czasu. Zostali zamknięci w pokoju, w którym rozwiązywali zagadki, szukali przedmiotów, składali elementy jak puzzle, aby ostatecznie... z niego uciec. Należało znaleźć rozwiązanie i otworzyć drzwi, zanim zegar skończy odliczanie – a na wszystko była tylko godzina. Na początku wydawało się to proste, ale wcale takie nie było... Należało wykazać się sprytem, kreatywnością i spostrzegawczością. Cała gra była stale monitorowana. Jeśli uczniowie utknęli w jakimś miejscu, otrzymywali wskazówki od moderatora. Podpowiedzi wyświetlane były na monitorze. Wyprawa okazała się znakomitym pomysłem na wspólną wycieczkę oraz zajęcia integracyjne, które pobudziły uczniów do logicznego myślenia oraz współdziałania w grupie. Taki pomysł spędzenia czasu był doskonałą okazją do nauki kreatywności, spostrzegawczości, nieustępliwości, ale też do nabrania dystansu i do wspólnej dobrej zabawy.   

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress