Matematyka w praktyce

6 listopada gimnazjaliści uczęszczający na fakultet matematyczno-fizyczny oraz klasa 2a uczestniczyli w pierwszych zajęciach z cyklu "Zastosowanie matematyki i fizyki w życiu zawodowym", organizowanych poza szkołą. Wprowadzeniem do warsztatów były słowa skierowane z firmy Mylan do naszych uczniów (opis fikcyjnej sytuacji – problemu do rozwiązania przez gimnazjalistów): Nasza firma, działająca na rynku farmaceutycznym, boryka się z trudnościami związanymi z trafnością wyznaczania celów dla swoich przedstawicieli handlowych oraz oceną jakości ich pracy. W związku z tym, serdecznie zapraszamy Państwa firmę, jako renomowaną organizację konsultingową, do wsparcia nas Waszą fachową wiedzą w rozwiązaniu tych problemów i uczestnictwa w spotkaniu przetargowym.(...) Pragnę poinformować, iż w konkursie stanie łącznie blisko 5 firm, które jednocześnie w wyznaczonym czasie zobowiązane będę przygotować, jak i rekomendować, wypracowane rozwiązanie, prezentując je przed reprezentacją naszej firmy. W siedzibie firmy uczniowie praktycznie poznali podstawowe miary analityczne, które są określone wzorami matematycznymi, np. Absolute Change alias Uplift, Growth, Market Share. W zespołach zajmowali się hipotecznymi danymi. Praca zespołów nie ograniczała się do rachunków, ponieważ wszyscy opracowywali strategię prowadzenia firmy, by ta dobrze prosperowała i przynosiła zyski. Do tego trzeba było uwzględnić m.in. czynniki społeczne i gospodarcze panujące na różnych obszarach Polski. Nieplanowaną "atrakcją" była nasza ewakuacja z siedziby budynku podczas próbnego alarmu przeciwpożarowego. Bardzo dziękujemy panu Karolowi Tomkiewiczowi i całej firmie Mylan za gościnność. Pan Karol zadbał nie tylko o merytoryczną stronę spotkania, które poprowadził, lecz także zapewnił nam miłą atmosferę pracy, słodki poczęstunek i nagrody dla zwycięskich zespołów.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress