OBÓZ SZKOLENIOWY „EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW” Międzygórze 5-9.10.2015

W tym roku nasi gimnazjaliści po raz kolejny mieli możliwość wyjazdu na obóz szkoleniowy EUROWEEK. Ten odbywający się cyklicznie program jest organizowany przez Europejskie Forum Młodzieży. Obejmuje on 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa". Pięciodniowy plan zawierał m.in. prezentacje wolontariuszy o ich krajach. Były to Łotwa, Filipiny, Azerbejdżan, Kolumbia, Norwegia. Kolejne bloki programowe obozu „Praca” oraz „Team Building” wymagały od uczestników sporego wysiłku intelektualnego i pracy nad zadaniami rozwijającymi umiejętności społeczne i językowe, takie jak: umiejętność autoprezentacji oraz prezentacji partnerów w języku angielskim, szybkie przygotowywanie informacji na zadany temat, umiejętność zadawania pytań w obecności publiczności, umiejętność dyskusji - udział w debacie oksfordzkiej, umiejętności współpracy, podziału ról i obowiązków, budowanie zaufania w grupie oraz umiejętność dobrej organizacji czasu pracy i zadań - w 30 minut należało wykonać 12 zadań tzw. „Mission Impossible”. Oprócz warsztatów uczestnicy mieli codzienną rozrywkę w formie porannych „energizerów”, czyli wspólnych integracyjnych zabaw i ćwiczeń na rozpoczęcie dnia.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress