Dzień Papieski 2015

14 października w naszej szkole świętowaliśmy XV Dzień Papieski. Uroczystość pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny" tradycyjnie już rozpoczęliśmy od mszy świętej w Kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O oprawę muzyczną mszy zadbali uczniowie naszej szkoły wraz z p. Urszulą Chrulską i p. Karoliną Kwiatek. Po liturgii uczniowie wszystkich klas wraz z dyrekcją, rodzicami i nauczycielami udali się do legionowskiego ratusza na spektakl przygotowany przez klasę II gimnazjum pod kierunkiem p. Joli Jaros. Przedstawienie dotyczące kondycji człowieka we współczesnym świecie miało swoją premierę podczas ubiegłorocznego Festiwalu Teatralnego "Maska". Za wzruszający i skłaniający do refleksji występ gimnazjaliści otrzymali wówczas Grand Prix. Obchody Dnia Papieskiego zakończyliśmy prezentacją multimedialną przedstawiającą sylwetkę i pontyfikat patrona naszej szkoły, Świętego Jana Pawła II, który szczególnie podkreślał ogromną rolę rodziny w procesie wychowania. Mawiał on: "Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć”. Jan Paweł II, List do rodzin z 1994 r.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress